A Motorola walkie talkie-n én mindenkit hallok, de a barátaim engem nem hallanak. Mi lehet az oka ?

A Motorola walkie talkie-n én mindenkit hallok, de a barátaim engem nem hallanak. Mi lehet az oka ?

Radio Systems
Radio Systems

Most tekintsünk el az elromlott vagy beázott mikrofonoktól és egyéb áramköri hibáktól, hiszen ezek a legritkább okozói a címben vázolt jelenségnek. Az esetek túlnyomó részében a "hiba" nem más mint egy beállítási probléma !

Ezeknek a pmr sávú walkie talkie készülékek a használni kívánt rádiócsatornája valamint a szelektív hívó kódja ( 0-121 között beállítható CTCSS,/DCS kódja vagy népies nevén alcsatornája ... ) menüből állítható, azaz véletlenül vagy feledékenységből is előfordulhat, hogy nem megfelelő beállítással működnek.

Amikor készülékünkön az adott csatornához "0"-ás kódot kapcsolunk be, akkor evvel a mozdulattal kikapcsoljuk készülékünkben a vételi kódfigyelést, azaz mindenkit hallani fogunk a rádiócsatornán, függetlenül attól, hogy használ-e valamilyen kódot. 

Igen ám, de "0"-ás kódot beállítva a készülékünk adás közben nem fog semmiféle kódot kisugározni, vagyis a kódfigyelésre beállított baráti készülékek emiatt csendben maradnak.

Webáruház készítés